Yolcular, Baccelli RFI, Trenitalia ve Valdisieve belediye başkanlarını çağırıyor: “Yeter artık”

Aslıhan2312

Co-Admin
“Durum gerçekten sürdürülemez hale geliyor.” Bu, Valdisieve'deki demiryolu hattındaki son gecikmeler ve aksaklıklardan sonra RFI, Trenitalia ve Dicomano, San Godenzo, Londa, Rufina, Pelago, Pontassieve, Rignano belediye başkanlarını arayarak altyapı ve mobiliteden sorumlu meclis üyesi Stefano Baccelli tarafından belirtildi. 21 Ekim, Reggello, Figline ve Incisa Valdarno.

“Baccelli'nin altını çizdi: RFI ve Trenitalia'nın kesin, etkili, doğrulanabilir ve ertelenemez çözümlerine ihtiyacımız var. Kullanıcıların artık günlük olarak yaşadığı gecikmeler artık katlanılamaz durumda. Kendi topraklarını önemseyen insanların ve belediye başkanlarının öfkesini çok iyi anlıyorum. Her gün binlerce insan, iş ve eğitim nedeniyle, güzergahı kesintiye uğrayan ve büyük gecikmelere sahip trenlere binmek zorunda kalıyor. Yeter diyorum ve gerekirse konuyu doğrudan Roma masasına taşıyacağım. Sürekli gecikmeler, yolculuk sürelerinin uzaması, sirkülasyon sistemlerindeki arızalar, istasyona girişte uzun bekleme süreleri ile karşı karşıya kalıyoruz, tüm bunlar vatandaşların yaşam süreleri ile iş ve seyahat sürelerini uzlaştırmasını zorlaştırıyor. Yaşanan sıkıntının yanı sıra yolcular yetersiz ve eksik bilgilerle de karşı karşıya kalıyor. İletişim de geliştirilmeli ve kolaylaştırılmalıdır. Hizmetleri kullananlar için faydalı olmalı.”

Baccelli, Toskana Bölgesi'nin yılda 260 milyon yatırım yaptığına dikkat çekiyor ve “bu rakamın sayesinde tamamen tatmin edici bir hizmet bekliyoruz” dedi. Zaman çizelgesinin yapısal olarak yeniden düzenlenmesini, anma töreninin 2025 baharına kadar yeniden programlanmasını düşünüyorum. Ama sadece bu değil. Kritik konulara kesin çözümlerle çıkmak istediğim bir sonraki toplantıda bu konuyu konuşacağız.”