Yolcular Baccelli 4070 numaralı bölgedeki Figline'da mahsur kaldı: “Yeter artık”

Aslıhan2312

Co-Admin
“Bu sabah RFI ve Trenitalia'nın Figline'da yarattığı rahatsızlık, medeni bir ülkeye yakışmayan bir durum”. Altyapı ve ulaşımdan sorumlu meclis üyesi Stefano Baccelli, bu sabah Figline istasyonundan kısa bir süre sonra duran Regionale 4070'deki arızaya müdahale etmeye karar verdi ve bu arıza, Floransa'ya giden ve uzun süre kapalı alanda vagonlarda kalan yolcular için ciddi rahatsızlık yarattı. uzun.

“Bana, Bölge 4070'in Umbria Bölgesi'ne ait olması nedeniyle Toskana'nın sesini duyurmaya hakkı olmadığını söyleyecekler. Buna rağmen – diye açıkladı Baccelli -, ben müdahale ediyorum, çünkü yöneticilerin bariz düzensizliğinin bedelini bir kez daha ödeyen kullanıcılar arasında yüzlerce Toskana vatandaşı var, artık ne ileri ne de geri gitmeyen bir trende sıkışıp kalıyorlar. ve gemide anlaşılır iletişimler. Söyledim ve tekrarlıyorum: Her yıl milyonlarca avroluk uyguladığımız yaptırımlar sorunu çözmüyor”.

Baccelli, “Ofislerimiz, yetkinliklerimizin sınırlarına rağmen Toskana kullanıcılarına mümkün olan her türlü yardımı sağlamaya kararlı olsa da, ekip oluşturması ve 4070 sorununu birlikte çözmesi için Umbrialı meslektaşım Enrico Melaseche'yi çoktan aradım” diye ekledi. “Sadece bu da değil: Bölge liderlerinin Aretina'nın sıkıntılarına ilişkin karar verme özerkliğine sahip olmadıklarını gösterdikleri göz önüne alındığında, mühendisi Floransa'ya davet etme zamanı geldi. Corradi ve mühendis. Strisciuglio, Trenitalia ve RFI'nin ulusal liderleri. Toskana Bölgesi yılda 240 milyon yatırım yapıyor ve bu rakama göre trene binenlerin kanaatine göre tamamen tatmin edici bir hizmet bekliyoruz. 2025 yılı nihayet mevcut sözleşmeyi hayata geçirmemize olanak tanıyacak: kullanıcılarımızın kararları yaptırım sistemini de etkileseydi fena olmazdı”.