Yılmaz Vural: “Kendimizi bir belanın içine soktuk”

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig gruplarından Yeni Malatyaspor’un teknik yöneticisi Yılmaz Vural, yaşanan zorluklara dikkati çekerek takviye istedi.
Vural, kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, grubun ekonomik manada güç durumda olduğunu ve idarenin bu zorluğu aşmak için büyük uğraş verdiğini, Yeni Malatyaspor’un kapanması halinde ise yeni bir ekip kurmanın güç olduğunu belirtti.
İki periyot transfer yasağı gelen bir ekibin altyapısının oyuncu yetiştirmesi gerektiğine işaret eden Vural, “Takım bu iktisatla önümüzdeki döneme sıkıntı masraf. Bir sürü oyuncunun kontratı bitiyor. Oyuncuları bu biçimde bir zahmet içerisinde tekrar tutmamız güç olur.” dedi.
En az 10 maçı kazanmaları gerektiğini söz eden Vural, Adanaspor’dan aldıkları 1 puanın kendileri için epey değerli olduğuna işaret etti.
“Ben buraya meslek yapmaya gelmedim”
Takıma para, meslek için gelmediğini vurgulayan Vural, şöyleki konuştu:
“Ben buraya meslek yapmaya gelmedim, yaşım olmuş 69. Burası kurtulursa en epeyce sevinenlerden biri ben olurum. İçişleri Bakanlığından 6 kişi kulübümüzü denetime geldi, ne kadar acı bir şey. 400 küsur milyona yakın bir mirası devralan idare var. Taraftarıma rica ediyorum, idare çıkıp oynamıyor. İki maçtır ‘yönetim istifa’ diye bağırıyorsunuz. İstifa etsin, bu zahmet ortasında diğer bir yönetici alırsa ben ona akıllı demem. Sonuç olarak bir belanın içerisine soktuk kendimizi. Rahattık, ne hoş oturuyorduk İstanbul’da. Benim için fazlaca profesyonelce bir seçim değil, burada his daha ön planda oldu. Bizim nesil hala hisleriyle hareket ediyor.”
Ligin 22. haftasında Eyüpspor ile 29 Ocak Pazar günü yapacakları maça değinen Vural, “Gökhan hocamızı gönderdik maçı izledi, tahlilini yaptık. Yenilmeyecek grup yok, her ekibin zayıf ve kuvvetli tarafı var. kuvvetli taraflarını önemseyerek, zayıf taraflarına karşı önlem alarak grubu ona nazaran hazırlarsak kazanmamız mümkün olur. Seyircimiz de son maçtakinden daha fazla olacak.” tabirlerini kullandı.