“VAR, kırmızı kart, penaltı ve iptal edilen gol…”

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig’in 10. haftasında ağırladığı Sakaryaspor’u 2-1 mağlup eden Eyüpspor’da teknik yönetici İbrahim Üzülmez, VAR kararları niçiniyle enteresan bir maç olduğunu söylemiş oldu.
Eyüp Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısına açıklamalarda bulunan Üzülmez, “Enteresan bir karşılaşma oldu. Maça makus başladık. Birinci 10-15 dakika Sakaryaspor’un baskısı vardı. Yanlışsız işler yaptılar. Penaltıdan golü yedik. sonrasındasında organize olarak skoru lehimize çevirmeye çalıştık. VAR, kırmızı kart, penaltı ve iptal edilen gol. Çok değişik bir maç oldu.” sözlerini kullandı.
Sakaryaspor’un bir süre 10 kişi oynamasına karşın güzel direndiğini aktaran İbrahim Üzülmez, “Lig uzun bir maraton. Yeterli bir kadroya karşı oynadık. Serkan Hoca’nın gelmesiyle tertibi yanlışsız yapmaya çalışan bir Sakaryaspor var. Güzel bir kadroyuz. Yeterli çalışıyoruz. Galip gelmesini bildik. İç saha performansını deplasmana da yansıtmamız gerekiyor. Memnunuz. Birebir biçimde devam etmek istiyoruz.” formunda konuştu.
Özbalta: “Bu kadar durum oluyorsa, zayıf bir idare vardır”
Sakaryaspor Teknik Yöneticisi Serkan Özbalta, çabanın VAR hakemini eleştirdi.
Karşılaşmaya güzel başladıklarını kaydeden Özbalta, şu görüşlerini aktardı:
“Öne geçtik. İkinci gol VAR’dan döndü. Yediğimiz gol ile skor 1-1 oldu. İkinci yarıda öbür dizilişle alana çıkmak istedik. O farklılıktan tam randıman almayı beklerken 10 kişi kalmamız bizi etkiledi. Penaltı durumu kaçtı. Ele düşen bir top var. Çok durum var. Bu kadar durum oluyorsa, asla kasti değil lakin burada zayıf bir idare vardır. Kendilerini geliştirmeleri gerektiğine inandığım bir idare vardı. Onlara bir sitemim var. Hem penaltı durumu tıpkı vakitte kırmızı kart… VAR’da Mustafa Hoca, bu bizim için üçüncü oldu. Bize karşı değil lakin bir yetersizlik var. Biraz hakem konuştum fakat üzdü beni. Biraz maçın önüne geçtiler ve bizi üzdüler. Oyuncularıma gayret ve oyun manasında teşekkür ediyorum. Galibiyet almak istiyorduk. Sakaryaspor, deplasmanda da kazanabileceğinin sinyallerini verdi. Daha fazla çalışmamız gerektiğini gördük.”