Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Ankara’ya 70 yeni okul yapılacak

dunyadan

Aktif Üye
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Ankara’ya 70 yeni okul yapılacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Bakan Özer başkanlığında Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, bakanlık bürokratları, vilayet ve ilçe yöneticilerinin iştirakiyle vilayet eğitim kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Nüfus yoğunluğu açısından Türkiye’de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının bulunduğu vilayetler içinde yer alan başkentteki durum, bu görüşmede ele alındı.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görüşmeden daha sonra yaptığı açıklamada Ankara’da devam eden 2 milyar liralık eğitim yatırımlarına 1.5 milyar liralık ek kaynak aktarıldığını belirterek “Bu kaynaklarla başkentte 70 yeni okul, 2 özel eğitim yerleşkesi, 2 bilim ve sanat merkezi, 1 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak. Ayrıyeten merkez ve ilçelerdeki tüm okulların tamirat işleri tamamlanacak” dedi.

görüşmede kentin eğitim yatırımı bütçesi, okulların gereksinimleri ve sunulan eğitim hizmetlerinin vilayet sathında yaygınlaştırılmasına dair kapsamlı bir kıymetlendirme yapıldığını kaydeden Bakan Özer, tüm yetkililerle bir arada alınan kararların süratle uygulamaya geçirileceğini belirtti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.