Türk teşebbüsçü: Başkurtistan’a güveniyoruz

dunyadan

Aktif Üye
Türk teşebbüsçü: Başkurtistan’a güveniyoruz
Oturumda, Başkurtistan Cumhuriyeti Başbakanı Andrey Gennadiyeviç Nazarov, aktifliğe katılan yabancı konuklarının rolü ve Türkiye’nin bölgeye olan iştiraki ve ilgisinine dikkat çekti.

Nazarov, “Mevcut durumu aşmak için harekete geçmek isteyen birfazlaca insan var. İş adamları ekseriyetle ne için çalıştıklarını bilen yiğit insanlardır ve sahip oldukları teşebbüsçü ruh ekseriyetle onları ileriye taşır. 11 ülkenin temsilcileri Sabantoyu yatırım forumuna katılmak için Sibay kentine geldi. Bu da muhtemelen birileri için bir risk, fakat hem de bir yarardır. Durum ne kadar karmaşık olursa, o kadar hayli fırsat doğuracağına inanıyorum. Öteki ülkelerden 41 temsilci bu foruma iştirak ediyor. Ne için burada olduklarını biliyorlar. Birincilerden biri olduklarını ve bu niçinle daha fazla fırsata sahip olduklarını biliyorlar” dedi.

Başbakan, foruma katılan türk şirketi ‘Fatinoğlu Holding’in İdare Konseyi Üyesi Uğur Fatinoğlu’nu bu cins iş beşerlerine örnek olarak gösterdi.

Uğur Fatinoğlu yaptığı konuşmada, Rusya ile işbirliğine odaklandıklarını belirterek, Başkurtistan Cumhuriyeti’nin yatırımcılara yönelik ihtimamlı yaklaşımına dikkat çekti: “Buraya yatırımcı olarak geldim. Tüm global histeriye karşın Rusya’ya güveniyoruz, Başkurtistan’a güveniyoruz. gelişmeninizde muvaffakiyetle geçtiğiniz tüm süreçlerin bu sefer de mutlaka geçeceğinizi biliyorum, tüm bu zorlukları muhakkak aşacaksınız.Başkurtistan’da bürokratik problemlerle hiç karşılaşmadık. Zira yatırımcılara özel bir itinayla yaklaşıyorsunuz. Evet buradan korkup kaçanlar var lakin geri dönmek istediklerinde onlara artık farklı bir gözle bakacaksınız. Bu er ya da geç olacak ve Rusya iktisadını bir daha faal olarak inşa etmeye ve inanılmaz bir süratle büyümeye başlayacak. Rastgele bir ekonomik imtihanın her vakit iktisadımızı ve üretimimizi güçlendirmek için yeni fırsatlar doğuracağını biliyoruz. Her vakit Rusya ile işbirliğine odaklanıyoruz, zira rekabet etmiyoruz, birbirimizi tamamlıyoruz.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.