Toskana ve Viareggio, Giani ve Del Ghingaro liman anlaşmasını imzaladı

Aslıhan2312

Co-Admin
Soldan sağa, meclis üyesi Baccelli, başkan Giani ve belediye başkanı Del Ghingaro

Viareggio ve limanı için veya Toskana kıyısı ve tüm bölge için bir anlaşma. Bu sabah Palazzo Strozzi Sacrati’de Başkan Eugenio Giani ve Belediye Başkanı Giorgio Del Ghingaro, Viareggio için bir anlaşma imzaladılar: Viareggio’nun ana altyapılarının inşası için yararlı kaynakların tasarlanması ve geri kazanılmasına yönelik Bölge ile Belediye arasında önemli işbirliklerine işaret eden protokol. şehir kıyısı. İmza töreninde altyapılardan sorumlu bölgesel meclis üyesi Stefano Baccelli de hazır bulundu.

Giani şöyle açıkladı: “Anlaşma, Viareggio’daki ve aynı zamanda Toskana’daki eylemin merkezinde yer alan sorunları çözmek için yararlı bir yol göstermek üzere belediye başkanı Del Ghingaro ile yoğun bir şekilde çalıştığımız bir girişimdir, çünkü Viareggio öyledir. Bölgemizin dünyadaki ayırt edici imajının temel gerçeklerinden biri” dedi.

Altyapıyla ilgili olarak başkan, “iki büyük soruna işaret etti: limana erişim ve kum boru hattı. Yatırım açısından nüfuz eksenini destekleyeceğiz ve önemli olan idari süreç için Baccelli ile birlikte çalışacağız, çünkü biz Biz de yerleşim alanı ile park arasında bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Kum boru hattını Kalkınma ve Uyum Fonu’na yerleştirdik, artık başlamaya yakın.” Ancak Viareggio ve limanı, tekneciliğin yeniden başlatılması ihtimali açısından da merkezi bir konumda: “Girişimcilik açısından bakıldığında, Toskana’da teknecilik ulusal düzeyde son derece ileri bir kapasiteye sahip – devam ediyor Giani – Komşu bölgeyle sinerji içinde çalışmalıyız La Spezia’dan Cenova’ya kadar olan körfezin yeniden inşası gerekiyor ancak limanın, Viareggio Belediyesi ile birlikte Toskana’nın desteklemek istediği merkezi konumu yeniden kazanması gerekiyor”.

Giorgio Del Ghingaro, “Liman, Viareggio’nun en önemli altyapısıdır: denizcilik endüstrisinden balıkçılığa ve eğlenceye kadar, etrafında dönen her şeyin dikkate alınması ve uygulanması gerekir” dedi.
Başkanın Via del Mare’nin finansmanına ilişkin güvenceleri ve aynı zamanda bu protokolün Bölgedeki topluluğumuza gösterdiği ilgi bu yöndedir ve her şeyden önce yürüttüğümüz idari eylemi desteklemektedir.
Başkan Giani ve Meclis Üyesi Baccelli’ye tüm Viareggio şehri adına aktif işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum”.

Stefano Baccelli, Viareggio limanının değerlemesinin bölge için “kentsel planlama, bayındırlık işleri ve eğitim gibi merkezi yönleri içerdiğini” açıkladı. Liman otoritesi için önemli bir araç olan liman ana planına devam etmemiz gerekiyor ve Belediye; eğitim söz konusu olduğunda, Viareggio’da bölgemizde profesyonelliği inşa etmek için geliştirmemiz gereken bir marka olan gemi inşası ve navigasyonun profesyonelliğini ilgilendiren eğitim zincirini güçlendirmemiz gerekiyor.” Bayındırlık işleri arasında meclis üyesi, Bölgenin yatırım yaptığı balık pazarının yanı sıra kum havuzundan da bahsetti: “Bunlar, Viareggio limanının lojistik ve faaliyetlerinin genel olarak değerlendirilmesine yönelik çalışmalardır”.

Anlaşma, 2016 ve 2019’da öngörülen ve “özellikle limanla ilgili olarak ortak hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik yeni müdahaleleri ve ortak prosedürleri belirleyen” önceki protokollerle devam ediyor. Via del Mare’den Tirrenica bisiklet yoluna, kum havuzundan balık pazarına, küçük üçgendeki çalışmalara kadar, iCare çalışmalarının üçüncü kısmı, yüksek mesleki eğitim ve binanın yeniden geliştirilmesiyle tamamlanıyor. eski Carabinieri kışlası.

İşte bugün Palazzo Strozzi Sacrati’de imzalanan protokolün metni.