Rus ordusu, Herson Limanı’nda mahsur kalan Türk gemisinin mürettebatına insani yardım götürdü

dunyadan

Aktif Üye
Rus ordusu, Herson Limanı’nda mahsur kalan Türk gemisinin mürettebatına insani yardım götürdü
Bakanlık, “Rus askeri polisi, Herson Limanı’nda bulunan Türk bandıralı Ferahnaz gemisinin mürettebatına insani yardım ulaştırdı. Gemi, limana özel askeri harekat başlamadan evvel girmiş ve Ukrayna ordusu tarafınca koyulan mayınlar niçiniyle orada mahsur kalmıştı” ifadelerini kullandı.

🇷🇺
🇹🇷
#Rus askerleri, Ukrayna ordusunun döşediği mayınlar nedeniyle 3 aydır Herson limanında mahsur kalan #Türk gemisi Ferahnaz'ın mürettebatına insani yardım ulaştırdı. pic.twitter.com/wM4WiteF3k

— RusEmbTurkey (@RusEmbTurkey) May 31, 2022

Limandaki çalışanarın Ukraynalı güçlerin denetimi altındaki bölgeye geçtiğini, gemilerin ise mürettebatlarıyla birlikte limanda bırakıldıklarını kaydeden bakanlık, gemilerdeki işçinin bir kısmının Rus askerler tarafınca Kırım’a tahliye edildiğini ve oradan da ülkelerine gönderildiğini, geri kalanların ise gemilerde konuta dönüş bekleyişini sürdürdüğünü belirtti.

Türk gemisine insani yardım götüren askerlerden biri, “Bu, sağladığımız birinci insani yardım değil. Herkese insani yardım sunmaya hazır değiliz. Muhtaçlık duyan herkes, nizamlı olarak yardım alıyor. Biz güzel bir halkız, herkese yardım ediyoruz, biz Rus’uz” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.