Pazartesi: CEO’nun görevden alınmasının ardından OpenAI U dönüşü, Starship uçuş sırasında tekrar patladı

Aramizda

Aktif Üye
OpenAI yönetim kurulu yakın zamanda kovulan CEO Sam Altman ile görüşmelere başladı. Altman, yatırımcıların da baskısıyla CEO olarak geri dönmeli. Altmann’la dayanışma gösteren çok sayıda çalışanı kaybetme riski de vardı. Bu arada şimdiye kadar inşa edilen toplam 120 metre yüksekliğe sahip Starship roket sistemi de başarıyla havalandı. İki test umduğundan farklı geçti ancak SpaceX patronu Elon Musk kararlılığını sürdürüyor ve bunları başarılı olarak tanımlıyor. Amazon’da işler tamamen farklı çünkü şirket, Alexa geliştirme sürecinde yüzlerce kişiyi işten çıkarmak istiyor. Gelecekte şirket, bu dil asistanıyla yapay zekaya ve bağlamla ilgili konuşmalara (bir bakışta en önemli mesajlar) güvenecek.

Reklamcılık

Bir gün sonra OpenAI CEO’su Sam Altman kovuldu yönetim kurulu onun yerine geçmek için görüşmelere başladı eski pozisyonuna dönmek. Geri dönüş tamamen isteğe bağlı değildir, ancak bir sonucudur. basınçthe yatırımcılar liderliğindeki şirket üzerinde çaba sarf etmek Microsoft. Yönetim kurulu prensipte istifaya bile hazır. Bunun gerekçesi olarak ani işten çıkarma Cuma günü kurul şunu söyledi: Altman’a olan güveni kaybettim Çünkü yönetim kuruluyla iletişiminde tutarlı bir şekilde açık değildi. Yatırımcıların yanı sıra çok sayıda OpenAI meslektaşları Altmann ile dayanışma içinde gösterilen: Altman OpenAI CEO’su olarak geri dönüyor – yönetim kurulu istifaya hazır.

daha sonrasında şimdiye kadar yapılmış en büyük roket sistemi Ayrıca ikinci test sırasında patladı yani, ortaya çık Elon Musk ve onun özel uzay şirketi SpaceX kararlı. SpaceX bunun “heyecan verici” bir test lansmanı olduğunu söyledi. “Bunun gibi bir testin başarısı ne öğrendiğimize bağlıdır ve bugünkü test, ‘güvenilirliğini test etmemize yardımcı olacak’Yıldız gemisi“SpaceX yaşamı çok gezegenli hale getirmeye çalışırken gelişmek.” Daha önce Starship Cumartesi günü ikinci bir teste girmişti eskisinden daha uzağa uçtuama sonra tekrar patladı: Starship’in patlamasına rağmen SpaceX için “çok daha fazlasının başarılı testi”.

Ses asistanı Alexa itibaren Amazon yardım etmelisin Yapay zeka (AI) daha da geliştirildi. Sonuç olarak, dahili bir nota göre, değişiklikler “bazı girişimlerin” durdurulması gerekmesine neden olacak birkaç yüz iş ABD, Kanada ve Hindistan’ın yanı sıra “diğer bölgelerde”. Alexa ve Fire TV’nin başkan yardımcısı Daniel Rausch, çabalarını “kendi iş öncelikleriyle daha iyi uyum sağlayacak” şekilde değiştireceklerini söyledi. Buna şunu da dahildir Kaynakları en üst düzeye çıkarmak ve odaklanan çabalar üretken yapay zeka İlgili: Amazon’un AI ile Alexa geliştirmesi yüzlerce işe mal oluyor.

Amerika Birleşik Devletleri 2027’den bir tane bekliyoruz Vizesiz giriş AB’den Verilerin “sürekli ve sistematik aktarımı” parmak izleri ve diğerleri biyometrik özellikler. ABD hükümeti başlangıçta böyle bir “Gelişmiş Sınır Koruması için Ortaklık” istiyordu. Tüm üye ülkeler için anlaşma bir çırpıda uygulamak. Ancak AB Komisyonu artık ilgili transatlantik çalışma grubunun çalışmalarını durdurduğunu belirtti. Görünüşe göre ABD artık taleplerini istiyor bireysel AB ülkeleriyle yapılan anlaşmalar yoluyla ikili olarak Geçmek: ABD, vize muafiyeti için AB’nin biyometrik verilerine ikili erişimi zorunlu kılmak istiyor.

Birinci şahıs nişancı Yarı ömür gelmek 25 yıl önce piyasada ve üreticilerde Valf yazılımı yıldönümü için bağışlandı Steam’de ücretsiz güncelleme birçok ekstra ve bir tane ile Video belgeleri Youtube’da. Half-Life 19 Kasım 1998’de (Avrupa’da 27 Kasım) satışa çıktı. Valve’ın Steam platformu aracılığıyla dijital oyun dağıtımı ancak 2003’te başladığından, o zamanlar yalnızca veri depolama ortamında mevcuttu. Steam’de Valve artık “25. Yıldönümü Güncellemesi” Half-Life için teklifte. Özel bir web sitesi “Half-Life”ı kutluyor ve güncellemenin aşağıdaki gibi yeni özelliklerini ayrıntılı olarak listeliyor: dört yeni çok oyunculu harita: Half-Life’ın 25. yılını kutlamak için ücretsiz özellik güncellemesi.

Ayrıca önemli:

(fds)

Haberin Sonu