Malatya’da bina çöktü: Arama kurtarma çalışmaları sürüyor

dunyadan

Aktif Üye
Malatya’da bina çöktü: Arama kurtarma çalışmaları sürüyor
Malatya Yeşilyurt ilçesindeki İnönü Caddesi’nde bulunan ve 2 katlı binada çabucak hemen bilinmeyen bir niçinle göçük meydana geldi. Binada meydana gelen göçüğün akabinde arama kurtarma çalışması başlatıldı. Şu ana kadar 13 kişi enkaz altında çıkartıldı.

Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder, CNN Türk’e yaptığı açıklamada, 20-25 kişinin binanın çöküntüsü altında olduğunu iddia ettiklerini deklare etti.

#Malatya'da bir binada meydana gelen göçüğün ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 8 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı https://t.co/BwqQtZ80gE pic.twitter.com/L4ZlW5WGf0

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) November 9, 2021

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, çöken binanın manzaralarını toplumsal medya üzerinden paylaştı. Ağbaba, “Malatya Sıtmapınarı’nda binaların yıkılması niçiniyle vatandaşlarımızın yaralandığını hüzünle öğrendim. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

Malatya Sıtmapınarı'nda binaların yıkılması nedeniyle vatandaşlarımızın yaralandığını üzüntüyle öğrendim.Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum. pic.twitter.com/JzDafpRTgL

— Veli AĞBABA (@veliagbaba) November 9, 2021

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) mevzuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yaralı yurttaşların hastaneye sevk edildiğini söylemiş oldu.

Malatya'da çöken bina enkazından şu ana kadar 13 vatandaşımız yaralı olarak çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir.

Arama kurtarma ekipleri ile birlikte arama köpekleri ve AFAD mobil koordinasyon merkezi bölgeye ulaşmıştır.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

— AFAD (@AFADBaskanlik) November 9, 2021
Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.