Krepli Et

Aslıhan2312

Co-Admin
Krepli Et Tanımı İçin Gereçler

Krep için;

• ️2 adet yumurta
  • ️2 su bardağı süt
  • ️2 su bardağı un
  • ️5 yemek kaşığı sıvı yağ
  • ️ 1.5 çay kaşığı tuz
️Beşamel sos için;

• ️1.5 yemek kaşığı margarin
  • ️2 yemek kaşığı un
  • ️2 su bardağı süt
  • Karabiber
  • ️Tuz
️Et için;

• ️500 gram et
  • ️1 adet soğan
  • ️2 adet yeşil biber
  • ️1 adet kapya biber
  • ️4, 5 kaşık domates rendesi (Ben şişe domates kullandım)
  • ️1 tatlı kaşığı salça
  • ️Tuz
  • ️Kaşar
Krepli Et Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle etlerimizi haşlayalım. Etlerimiz haşlanırken krebimizi hazırlayalım. Tüm gereçleri bir kaba alıp güzelce karıştıralım.
  2. Krep tavamıza az sıvı yağı alıp, fırçayla tavanın her yerine sürelim. Kepçe sayesinde krep harcımızdan alıp, tavamıza döküp, yayalım.
  3. Kısık ateşte kreplerimizi artlı önlü pişirelim (Benim tava boyutumla toplam 5 adet krep çıktı)
  4. etlerimiz haşlandıktan daha sonra soğanımızı ve biberlerimizi minik minik doğrayalım ve güzelce kavuralım.
  5. Kavrulduktan daha sonra etlerimizi ekleyelim 1, 2 dk etlerimizle biberlerimizde kavrulduktan daha sonra salça, domates rendemizi ve tuzumuzu ekleyelim pişirelim.
  6. Akabinde kreplerimizi alıp tam ortalarına etlerimizi koyup bohça üzere katlayalım borcamımıza yerleştirelim.
  7. Üzerine için beşamel sosumuzu hazırlayalım. Tüm gereçleri küçük bir tencereye alıp daima karıştırarak pişirelim.
  8. Koyu bir kıvam aldıktan daha sonra tamamdır. Kreplerimizin üzerine güzelce kaşık sayesinde yerleştirelim. Son olarakta kaşar rendesi ekleyip kaşarlar eriyip kızarana kadar fırında pişirelim.
Krepli Et Tanımı Fotoğraflı Yapılışı