“İlk geldiğimiz günkü inanç ve heyecandan daha fazlasına sahibiz”

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un dönem sonu maksadı, birinci 4 ekip içinde yer almak.
Teknik yönetici Fuat Çapa, Nuri Asan Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.
Dönem sonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çapa, “Ne olacağını ben de bilmiyorum. Şunun kelamını verebilirim, birinci geldiğimiz günkü inanç ve heyecandan daha fazlasına sahibiz. 17 maçımız daha var. Bu süreçte neler yaşanılacak bilinemez. Elimizdeki takım ile birinci 4 ortasında oluruz. Her şey yolunda giderse 5. ya da 6. olmayız lakin birinci 4’te yer alırız.” diye konuştu.
Yeni transferler ve gelebilecek oyuncular hakkında da konuşan Çapa, “Yunus Emre Çift, çabucak hemen kendini ispatlamadı. Yalnızca oynuyor. Ben de gençlere baht vermek istiyorum. Talha Ülvan’ın transferinde Ali Ülgen’in cezası tesirli oldu. Tolcay Ciğerci de Türk statüsünde oynuyor. Onu da kadromuzda değerlendireceğiz. Amilton konusunda gereken açıklama yapıldı. Atabey Çiçek’i Başakşehir göndermek istemiyor. Daha evvel de burada oynadı, Samsun’a gelmek de istiyor. 8 Şubat’a kadar transfer devam ediyor, daha epeyce şey değişir.” sözlerini kullandı.
“Evladım üzere üzüldüğüm bir arkadaşımız oldu”
Geçirdiği trafik kazası kararı 27 yaşında ömrünü kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık’a Allah’tan rahmet dileyen Çapa, bir arada çalıştığı Çalık’ın profesyonel olma öyküsünü ise şu biçimde anlattı:
“Gençlerbirliği’nde teknik yöneticiyken altyapıdan A kadroya çıkartan hocayım. İki yıl birlikte çalıştık. Evladım üzere üzüldüğüm bir arkadaşımız oldu. Mukavelesi bitiyordu ve idare de imzalamamak için bastırıyordu. Devre ortası kampında merhum İlhan Cavcav’ı da ikna edip Ahmet Çalık ile yeni mukavele imzalamıştık. Fenerbahçe maçında birinci defa onu oynattım ve profesyonel mesleğine başladı. Ahmet Çalık’ı maçtan evvel çağırıp, kendisine Fenerbahçe maçında birinci sefer talih vereceğimi söylemiş oldum. Bunu babasına bile söylememesini söylemiş oldum. Stada giderken İlhan Cavcav, stoperde kimi oynatacağımı sordu. ‘Ahmet Çalık’ı oynatacağız.’ dedim. Lider Cavcav da bana geçen yıl şike davası olduğunu ve birinci defa forma giyen bir oyuncu daha sonrasında berbat sonuç alırsak durumun farklı anlaşılabileceğini söylemiş oldu. Ben de ‘Ahmet bugün uygun oynarsa uzun yıllar yararlanırsınız.’ demiştim ve birinci maçında epey hoş oynadı. Bu dönemin akabinde da Ahmet Çalık, Türk futboluna uzun yıllar hizmet etti. Alandaki kişiliği haricinde saha haricinde da fazlaca beyefendi bir insandı. Hepimiz epey üzüldük.”