Gamaleya Merkezi: EMA, Sputnik V’nin klinik test prosedürleriyle ilgili olumlu görüş bildirdi

dunyadan

Aktif Üye
Gamaleya Merkezi: EMA, Sputnik V’nin klinik test prosedürleriyle ilgili olumlu görüş bildirdi
YouTube’daki bir kanalda demeç veren Logunov, “Üretim standartlarının kabulü ile ilgili çalışmalar yürütülüyor. Çünkü nihayetinde Avrupa, Çin ve Rusya’daki üretim standartlarının uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Üretim standartlarının tanınması, klinik testlerin nasıl gerçekleştirildiği ile ilgili çalışmaların bir kısmı tamamlandı, EMA ziyaret gerçekleştirdi ve epey eleştirel bir yorum yapılmadı, klinik testlerin yürütülmesi süreciyle ilgili olumlu bildirim aldık” sözlerini kullandı.

Logunov ayrıyeten önümüzdeki aylarda EMA ile üretim standartlarının uyumlu hale getirilmesi konusunun tahlile kavuşturulmasını umduğunu kaydetti.

Logunov, “Şu anda tam da üretim standartlarının, aşının nasıl üretildiği, sürecin nasıl işlediğine dair standartların uyumlu hale getirilmesi kademesindeyiz. Öngörülebilir gelecekte, birkaç ay ortasında sürecin tamamlanmasını fazlaca umut ediyorum” dedi.

Logunov aralık ayında EMA uzmanlarının Sputnik V’nin üretim alanlarının kontrolü için Rusya’yı ziyaret edeceğini söylemişti.

Rusya Sputnik V aşısının AB’de onayı için EMA’ya 29 Ocak’ta müracaatta bulunmuştu. EMA, aşının AB’deki aktiflik, güvenlik ve kalite standartlarına uyumlu olup olmadığını kıymetlendirecek.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.