Etli Taco

Aslıhan2312

Co-Admin
Etli Taco Tanımı İçin Malzemeler

Ekmeği:

• 6 adet 15 cm lik tortilla ekmeği
İç gereci:

• 300 gram dana eti (jülyen doğranmış)
  • 1-2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) soğan (4’e bölünüp piyazlık doğranmış, ben soğanın 1/4’ünü salataya ekledim, isterseniz tamamını yemeğe ekleyebilirsiniz)
  • 1 adet büyük kapya biber (jülyen doğranmış)
  • 2 adet yeşil biber (jülyen doğranmış)
  • 1 diş sarımsak (küçük küçük doğranmış)
  • Dondurulmuş mısır (göz sonucu kullandım)
  • Tuz
  • Karabiber
  • Kırmızı toz biber
  • Kekik
  • Rendelenmiş kaşar peyniri
Etli Taco Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Eti doğradıktan daha sonra, evvel kapağı kapalı bir biçimde suyunu çekene kadar, daha sonra biraz sıcak su ekleyerek pişirdim.
  2. Pişen ete sıvı yağı ekleyip evvel soğanı, daha sonra biberleri ekleyip yumuşayana kadar soteledim.
  3. Sarımsak ve mısırı ekleyip 1 -2 dk karıştırdım, baharatları ekleyip kapattım.
  4. 6 adet tortilla ekmeğine iç malzemeyi paylaştırdım, ekmeğin bir yarısına yerleştirdiğim iç harcın üzerine rendelenmiş kaşarı göz sonucu serpiştirip ekmeği kapattım.
  5. En küçük borcama yağlı kağıt serdim, fotoğraftaki üzere yavaşça eğimli biçimde ekmekleri yerleştirdim.
  6. 200°cde 5-10 dk civarı pişirdim (fırınınıza bakılırsa derece ve süreyi ayarlayınız, kaşarın erimesi ve ekmeğin biraz kızarması yeterlidir).
  7. Ben yanında patates kızartması ve salata ile servis ettim, iki kişi için doyurucu bir menü oldu. Beğenmeniz dileğiyle, afiyet olsun ;).
Etli Taco Tanımı Fotoğraflı Yapılışı