Eroğlu: “Bu sürecin sonu şampiyonluk olacak”

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor, teknik yönetici Hüseyin Eroğlu ile 1+1 yıllık resmi kontrat imzaladı.
Eroğlu, Nuri Asan Tesislerinde düzenlenen imza merasiminde, bir futbol kentine geldiğini söylemiş oldu.
Samsun ve Yılport Samsunspor’un kendisini heyecanlandırdığını söz eden Eroğlu, şunları lisana getirdi:
“Çünkü buraya daima maç oynamaya geldiğimde buranın futbol kenti oluşu, insanlarının Samsun ismi altında epeyce kıymetli oluşu beni epey etkilemişti. Yılport Samsunspor’un mazisine baktığınızda A Ulusal Ekibe hayli bedelli oyuncular yetiştiren, bir Türk ekolü olan ekipte çalışmaktan hayli memnunum. Bugünden itibaren yeni bir müddetç başlıyor. Bu sürecin sonu şampiyonluk olacak. Grubum ve futbolcularımla bir arada elimizden gelenin en güzelini yapacağız.”
Eroğlu, kadroya tüm kentin takviye vermesi gerektiğine işaret ederek, “Size kelam veriyorum, 11 yıllık bir Spor Toto Harika Lig hasreti var. Bunu 11 yıl daha sonra bu yıl birlikte başaracağımıza kelam veriyorum. Bu süreçte daima birlikte kupayı kaldıracağız ve kupanın gerçek sahibi olacak Samsun halkına bunu armağan edeceğiz. Asıl şampiyonluk onların hakkı. Biz yalnızca onların istediğini yerine getiren çalışanlarız. İnşallah dönem sonunda bunu daima bir arada yaşayacağız. Kurulan takım yeterli bir takım. Futbolcular tek tek bakıldığında ligin en kıymetli takımlarından biri. Kıymetli olan bu futbolcuların bir arada oynamasını sağlamak. Mental, fizikî ve taktiksel olarak futbolcularımızı düzgün hazırlamakla hükümlüyüz.” diye konuştu.
Yılport Samsunspor’un mevcut takımına güvendiğini belirten Eroğlu, şunları kaydetti.
“Çok âlâ yerli ve yabancı oyuncular var. Gayeye ulaşacak takım üzere görünüyor. Altınordu’da çalışmaya başlamadan bir yıl evvel Bucaspor’da yardımcı antrenör olarak nazaranv alıyordum. Orada da yabancı oyuncular vardı. Bunu kenara bırakıyorum. Almanya’da doğdum ve 15 yaşıma kadar orada yetiştim. Sistemin bir kesimi üzere yetiştim. Almancam ve güzel bir derecede İngilizcem var. Benim için yabancı yahut yerli futbolcu yok. Kâfi ki futbolcu saha ortasında yüreğini ortaya koysun, dediklerimizi yapsın. Her şeyini ortaya koyan futbolcunun hepsiyle âlâ anlaşırım ve onları da güzel geliştiririm.”
Yılport Samsunspor Kulübü Lider Vekili Veysel Bilen ise Yılport Samsunspor’u şampiyonluğa götüreceğine inandıkları için Hüseyin Eroğlu’nu bakılırsav getirdiklerini ve kendisine güvendiklerini aktardı.