Çıtır Tavuk Ve Coleslaw

Aslıhan2312

Co-Admin
Çıtır Tavuk Ve Coleslaw Tanımı İçin Gereçler

Çıtır tavuk için;

• Yarım kilo bonfile (İsteğe bakılırsa dilimlenir)
  • 1 paket sade doritos yahut corn flakes
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı galeta unu
Kızartmak için;

• Sıvı yağ
Tavuk marinesi için;

• Yarım çay bardağı süt
  • Yarım su bardağı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • Kekik
  • Kimyon
  • Tuz
  • Karabiber
  • Kimyon
  • 2 diş sarımsak
Coleslaw salatası için;

• 2 adet havuç
  • Yarım beyaz lahana
  • 1 adet soğan
Coleslaw sosu için;

• 1 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı hardal
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 3 yemek kaşığı mayonez
  • Tuz
Çıtır Tavuk Ve Coleslaw Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle yarım kilo bonfilemizi isteğe nazaran dinleyelim.
  2. daha sonra tavuk marinesi için gerekli gereçleri bir kaba alalım ve dilimlediğimiz tavukları marine sosumuzun içine koyarak güzelce karıştıralım.
  3. En az 3 saat dolapta dinlenmeye bırakalım. bu biçimdelikle tavuklar daha yumuşak ve daha güzel bir lezzet alacaktır.
  4. Öbür taraftan da salatamız için gereçleri ince bir biçimde dilimleyelim ve rendeleyelim.
  5. Salatanın sosu için gerekli tüm gereçleri ufak bir kasede karıştıralım ardından salatayla birlikte harman yapalım.
  6. Tavuğa çıtır halini verebilmek için;.
  7. Bir paket doritosumuzu incecik biçimde ufalayalım. Bir yemek kaşığı un bir yemek kaşığı nişasta iki yemek kaşığı galeta unuyla gerecimizi harmanlayın.
  8. Not: Ben burada yarım paket doritosla bir kase kadar corn flakesi ufalayarak yapıyorum. Lakin siz isteğinize nazaran çıtır pane harcı da kullanabilirsiniz. Yahut yalnızca doritosta da yapabilirsiniz lakin yalnızca doritosla yaptığınız vakit biraz daha baharatlı olabiliyor,tamamen damak zevkinize nazaran ayarlamanız mümkün. Ben iki türlüsünü de denedim ikiside tam onay aldı.
  9. Mariniçin aldığımız tavuklarımızı hazırladığımız kıtır karışıma batırarak bir tabağa dizelim ardından kızgın yağda kızartalım.
  10. Kızarttığımız çıtır tavuk ve salatamız servise hazır. Afiyet olsun.
Çıtır Tavuk Ve Coleslaw Tanımı Fotoğraflı Yapılışı