“Çaykur Rizespor’u hak ettiği yere taşımak istiyoruz”

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig’in 10. haftasında 22 Ekim Cumartesi deplasmanda Manisa Futbol Kulübü ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un orta saha oyuncusu Mithat Pala, bu uğraşın değerine dikkat çekti.
Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki antrenman öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Mithat Pala, fazlaca güzel bir çalışma periyodu geçirdiklerini, ekip olma yolunda süratle ilerlediklerini belirtti.
Takımın güzele gitmesine karşın her insanın çabucak hemen yüzde 100 hazır olmadığını tabir eden genç orta saha oyuncusu, “Daha güzel olacağız. Vakit geçtikçe üzerine koyacağız. Her futbolcu oynadıkça gelişir. Ben de kendimi düzgün görüyorum. Gün geçtikçe yeterli olacağım lakin eksiklerimin de bilincindeyim. Gün geçtikçe gelişip daha verimli olacağıma inanıyorum.” diye konuştu.
Pala, ekipte aile ortamı olduğunu kaydederek, “Hocamız hak edene formayı veriyor. Herkes ekibe elinden gelen katkıyı sağlamak için çalışıyor. Yerli ve yabancı oyuncular, herkes birbirine dayanak oluyor. Gelecek haftalarda fazlaca daha yeterli olacağız.” sözlerini kullandı.
Manisa FK ile deplasmanda güçlü bir maça çıkacaklarının altını çizen Mithat Pala, “Kupa maçını kazanarak moral bulduk. Manisa FK müsabakası üst sıralara tırmanmak için fazlaca değerli. Son üç haftadır gol yemiyoruz. Bu karşılaşmanın sıkıntı geçeceğini biliyoruz fakat üst sıraları tırmanmak için kazanmak ismine her şeyi yapacağız.” formunda konuştu.
Pala, taraftarların kendilerine sahip çıktığını da vurgulayarak, onların takviyesiyle Çaykur Rizespor’u hak ettiği yere taşımak için daha hayli çaba verdiklerini kelamlarına ekledi.