Araba vs. bisiklet | Hangisi daha hızlı?

Aramizda

Aktif Üye
Muhtemelen tüm ofislerde olduğu gibi kutsal salonlarda da şu standart bir tartışma konusudur: Hangi ulaşım aracı en hızlı, en verimli ve hepsinden önemlisi en iyisidir? c't 3003, Hannover'de otomobiller, toplu taşımalar ve bisikletler arasındaki bir yarışla meseleyi son derece bilimsel bir şekilde kesin olarak çözüyor.

Reklamcılık

Videonun transkripti

(Not: Bu transkript yukarıdaki videoyu izleyemeyen veya izlemek istemeyen kişiler için hazırlanmıştır. Metin, video parçasındaki bilgilerin tamamını yansıtmamaktadır.)

Bakın, bu benim, zihinsel olarak zorlu bir yarışa hazırlanıyorum. Çünkü: Bisikletimle bir arabaya karşı yarışmak üzereyim. Dürüst olmak gerekirse şaka değil, bu olmak üzere. Henüz nasıl biteceğini bilmiyorum. Her durumda, Lycra bisiklet askılarımı zaten giyiyorum. Evet ve her şey Hannover'de, Haberler'nin Karl-Wiechert-Allee 10 adresindeki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Evet, yani bunun kanalda yaptığımız normal teknoloji konularıyla hiçbir ilgisi yok öyle mi? Evet, tamam, doğru ama bisiklet rotamı planlamak için Google Haritalar ve Komoot'u kullanıyorum. Bunlar akıllı telefon uygulamaları, yani teknoloji bu.

Hayır, tamam, cidden, Haberler ve C't'de çalışmaya başladığımdan beri, dürüst olmak gerekirse, 15 yılı aşkın bir süredir, en iyi ulaşım aracının ne olduğu konusunda meslektaşlarımla tartışıyorum. işe gitmek için.

Sonra düşündüm ki, bir YouTube kanalı açıyorum! Bu, bunun gibi düellolar için mükemmel! Bu yarışı gerçekten yaşayabilirim! Bunu gerçekten yapabilirim!

Sonra kendi kendime düşündüm, vay be, ama bunun gösterişli bir eser olması için oldukça gösterişli bir arabası olan birine karşı yarışmam gerekirdi. Peki gösterişli bir araba kimin aklına geliyor?

[Vorstellung Anneke Janssen]

Ancak hala çözmemiz gereken şey aslında hangi rotayı izleyeceğimizdir. İlk fikrim Lister Platz'a gitmekti çünkü a) 5 kilometreden biraz fazla ve b) özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde orada park yeri bulmak gerçekten zor. Bunu kız kardeşim için biraz kötüleştirmek istediğimi itiraf etmeliyim. Yani eğer böyle bir şey planlayacaksanız, o zaman belki de bunu kazanmayı biraz daha kolaylaştıracak şekilde planlayacaksınız.

Ancak meslektaşı Pascal daha sonra daha fazla adalet çağrısında bulundu.

[Entscheidung für Universität Hannover und Siegbedingung: Wer zuerst das Sachsenross berührt (bekannt vom geklauten Keks).]

Evet, dürüst olmak gerekirse kazanabileceğimden pek emin değilim. Çünkü sekiz kilometre, ki bu çok fazla. Saat neredeyse akşam 6'ydı, bu da fazla trafik olmadığı anlamına geliyordu. Ve çok fazla trafik yok ki bu benim için kötü çünkü kız kardeşimin anormal derecede hızlı araba kullandığını biliyorum. Evet, tamam, bekleyip göreceğiz:

Yerinizi alın, hazırlanın, yola çıkın!

[Das Rennen, nicht transkribierbar. Am Ende gewinnt Keno auf dem Rad mit 19:43 Minuten (Durchschnittsgeschwindigkeit 24,0 km/h), Anneke im Auto benötigt 28:42 Minuten (Durchschnittsgeschwindigkeit 19,2 km/h). Zwischendurch trifft Lukas mit öffentlichen Verkehrsmitteln ein (ca. 26 Minuten).]

Video tamamen bitmeden bir dakika bekleyin: Bisiklet navigasyon uygulamaları hakkında görüşlerinize ihtiyacım var: Uzun mesafeleri bisikletle sürmeyi seviyorum, örneğin Hannover – Lüneburg. Ancak navigasyon uygulamaları beni korkunç federal otoyollara göndermeyi seviyor; burada sadece birkaç santimetre uzaktaki arabalar tarafından saatlerce geçiliyorum. Şöyle bir şey isterdim: “Yapısal olarak ayrılmış bisiklet yollarında daha fazla zaman geçirebilirsem %5 daha uzun bir rotayı veya öncelikle Weser bisiklet yolu gibi resmi bisiklet yollarında bisiklet sürmek istediğinizi söylemenizi sağlayan işlevi kabul edeceğim. – buna benzer bir şey biliyor musun? Şimdiye kadar Komoot'u oldukça iyi buldum, ancak çoğu zaman beni pek de eğlenceli olmayan berbat federal otoyollara gönderiyor. Yani: yorumlara yazmaktan ve abone olmaktan çekinmeyin. !

c't 3003, c't'in YouTube kanalıdır. c't 3003'teki videolar bağımsız içerik olup c't dergisindeki yazılardan bağımsızdır. Editörler Jan-Keno Janssen ve Lukas Rumpler ile video yapımcıları Şahin Erengil ve Pascal Schewe her hafta bir video yayınlıyor.

(jkj)

Haberin Sonu