Yılport Samsunspor transferi resmen deklare etti!

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor, Gençlerbirliği’nden Barış Alıcı’yı transfer etti.
Kırmızı-beyazlı grubun yeni transferi Barış Alıcı için Nuri Asan Tesisleri’nde imza merasimi düzenlendi.
Samsunspor İcra Heyeti üyesi Suat Çakır, burada yaptığı konuşmada, uzun vakittir uğraştıkları transferi sonlandırmanın sevincini yaşadıklarını söylemiş oldu.
Barış’ın kendisinin de gelmek için çalıştığını aktaran Çakır, “Barış kardeşimizi Samsunspor’a kazandırıyoruz. İnşallah Samsunspor’a Cumhuriyet’imizin 100. yılında şampiyonluğu yaşatacak futbolcularımızdan biri olacak. İyi uğurlu olsun.” dedi.

“Gençlerbirliği’nde uygun bir peformans sergiledim”
Barış Alıcı ise Samsunspor’a geldiği için keyifli olduğunu lisana getirerek, “Samsunspor, her futbolcunun gelmek istediği bir topluluktur. Ben de bu biçimde bir talihi yakaladım. Son 1,5 yıldır Gençlerbirliği’nde yeterli bir performans sergiledim. Artık amacı olan bir kulübe, Muhteşem Lig’e çıkmanın en kuvvetli adayı olan bir kulübe geldim. Öncelikli maksadım bu forma altında bu dönem şampiyonluk yaşamak. daha sonrasında da Üstün Lig’de kalıcı olup Samsunspor’a güç katmak istiyorum. Umarım bunu daima birlikte gerçekleştiririz.” tabirlerini kullandı.
Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan da Barış’ın Samsunspor’a gelmek için büyük fedakarlık yaptığını, bu dönem kendilerine şampiyonluk yolunda kıymetli katkılar sunacağına inandığını kaydetti.
sonrasındasında Barış, kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2,5 yıllığına Samsunsporlu yapan mukaveleyi imzaladı.