Yapay Zeka Güncellemesi Derinlemesine İnceleme: Yapay zeka dil eğitmenleriyle engelleri yıkmak

Aramizda

Aktif Üye
Gece gündüz sohbete hazır

Reklamcılık

Yabancı dil öğrenmek günümüzde küreselleşen dünyada en önemli becerilerden biridir. Ancak çoğu kişi için yeni bir dili akıcı bir şekilde konuşmak büyük bir zorluktur. C'Magazin editörü Nico Jurran'ın yapay zeka güncellemesinin son bölümünde açıkladığı gibi, yeni yapay zeka destekli dil eğitmenleri tam da bu noktada devreye giriyor.

Kişisel tanıtım uzmanı servisi Haberler KI PRO

Jurran, Duolingo veya Babbel gibi klasik dil öğrenme uygulamalarıyla arasındaki farkları şöyle açıklıyor: “Sonuçta bunlar konuşma öğrenme programlarıdır.” Yapay zeka eğitmenleri öncelikle yoğun konuşma eğitimi yoluyla mevcut temel bilgileri derinleştirmek için tasarlanmıştır. “İsterseniz onlarla günün 24 saati de konuşabilirsiniz” diyor.

Konuşma tanıma ve konuşma sentezini kullanan programlar, doğal bir konuşmayı simüle eder ve doğrudan geri bildirim sağlar. C't editörü, “Yanlış bir şey söylerseniz, programa bağlı olarak sözlü veya yazılı olarak düzeltileceksiniz” diye açıklıyor. Ayrıca eğitmenlerin çoğu, restoran veya alışveriş diyalogları gibi tipik günlük durumlar için gerçekçi rol oyunları sunuyor.

Yapay zeka dil eğitmenleri, yabancı dil konuşma ve konuşma becerilerini geliştirme konusundaki engelleri ortadan kaldırmak için idealdir. Ancak tamamen yeni başlayanlar için önerilmez. Programlar henüz lehçeleri ve dilsel incelikleri yeniden üretemiyor.

Sohbet ortağı olarak ChatGPT

Yapay zeka aslında ne kadar akıllı? Üretken yapay zekanın işimiz, boş zamanlarımız ve toplumumuz açısından ne gibi sonuçları var? Haberler'nin “Yapay Zeka Güncellemesi”nde The Decoder ile birlikte en önemli yapay zeka gelişmelerine ilişkin günlük güncellemeleri sizlerle buluşturuyoruz. Cuma günleri uzmanlarla yapay zeka devriminin farklı yönlerine ışık tutuyoruz.

Nico Jurran'a göre chatbot ChatGPT, TalkPal, Teacher AI veya Univerbal gibi ücretli abonelik hizmetlerine ücretsiz bir alternatif olarak dil eğitmeni olarak da kullanılabilir. “Her şeyi doğru ayarlarsanız basitçe şöyle diyebilirsiniz: Şimdi lütfen bir restorandaymışız gibi davranın. Siz garsonsunuz ve ben sizden bir yemek sipariş ediyorum ve yola çıkıyoruz.” Bununla birlikte, ChatGPT'ye hataları düzeltmesi için açıkça talimat vermeniz de gerekir, çünkü yapay zeka çoğu hatayı kendi başına cömertçe gözden kaçırır.

Genel olarak Jurran, yapay zeka destekli dil eğitmenlerinde engellemeleri ortadan kaldırma ve kişinin kendi dil becerilerini derinleştirme konusunda büyük bir potansiyel görüyor. Bir sonraki tatilini İspanya'ya çoktan planladı – orada öğrendiklerini doğrudan gerçek insanlarla yaptığı konuşmalarda uygulamaya koymak istiyor.

Kişisel tanıtım uzmanı servisi Haberler KI PRO

(igr)