Salı: OpenAI’deki çalışan isyanı, Altman ve Brockman Microsoft’a gitti

Aramizda

Aktif Üye
OpenAI’de çalkantılı günler: Yapay zeka girişiminin çalışanlarının üçte ikisinden fazlası, yönetim kurulunun istifa etmemesi halinde işi bırakmakla tehdit ediyor. İsyancılar arasında bir yönetim kurulu üyesi de var. Daha önce Cuma günü OpenAI’den kovulan yöneticiler Sam Altman ve Greg Brockman’ın Microsoft’a gidecekleri açıklanmıştı. Microsoft patronu Satya Nadella ise önceki OpenAI yönetim kuruluna gizli bir talep gönderdi. Bu arada, kripto şirketi Tether, Güneydoğu Asya’daki bir dolandırıcılık planıyla bağlantılı olarak birkaç yüz milyon ABD dolarını dondurdu; bir bakışta en önemli raporlar.

Reklamcılık

OpenAI’nin geleceği belirsizdir. Geçen yıl AI sohbet robotu ChatGPT’yi piyasaya sürdükten sonra hızla bir AI girişimi haline gelen AI girişimi Yapay Zeka sektörünün boyutu önceki Cuma gününden bu yana kargaşa içindeydi CEO Sam Altman kovuldu oldu. Son 24 saat içinde şirket kısaca bir teklif yayınladı. Altman’ın göreve iadesi düşünülüyorama sonra reddetti. Kısa bir süre sonra ikisi de OpenAI’nin kurucu ortağı Altman ve Greg Brockman, Microsoft tarafından işe alındıyeni bir yapay zeka araştırma laboratuvarına liderlik etmek. Microsoft patronu Satya Nadella ikisini sabırsızlıkla bekliyor ve ayrıca yeni bir OpenAI panosunda. OpenAI: Altman ve Brockman Microsoft’a gidiyor, “yeni yönetim kurulu” bekleniyor

Altman’ın ihraç edilmesine yanıt olarak OpenAI’nin 770 çalışanından 700’den fazlası Pazartesi günü imzaladı Görevdeki OpenAI yönetim kuruluna açık mektupistifa etmesi isteniyor. Aksi takdirde imzacılara göre ayakta kalacaktık. Bölgede toplu işten çıkarmalar. Yazarlar, kurulun eylemlerinin OpenAI’yi yönetme konusundaki yetersizliğini açıkça ortaya koyduğunu söyledi. Önemseyen insanlarla çalışamazsınız Startup’ın misyonuna ve çalışanlarına yönelik yeterlilik, muhakeme ve özen eksik. OpenAI isyanı: Çalışanlar yönetim kuruluna istifa ültimatomu veriyor

Sözde ‘Domuz Katliamı’ aşk dolandırıcılığı Dolandırıcıların kurbanlarının güvenini kazanmak için sosyal medyayı, mesajlaşma ve flört uygulamalarını kullandıkları ve daha sonra onlara baskı yaptıkları durumları ifade eder. Sahte kripto para birimlerine veya çevrimiçi ticaret sistemlerine yatırım yapmak. İki yıl önce kendisi de soruşturmaların hedefi olan kripto şirketi Tether artık böyle bir dolandırıcılık planının içinde yer alıyor ABD kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptı ve harici, kendi kendine saklama cüzdanlarında bulunan yaklaşık 225 milyon USDT tokenini “proaktif ve gönüllü olarak” dondurdu. Tether’e göre öyle USDT’nin bugüne kadarki en büyük dondurulması. Tether: İnsan kaçakçılığıyla bağlantılı olarak 225 milyon dolar donduruldu

Ekim ayının sonunda, İngiliz ulusal kütüphanesi olan British Library ilk kez duyurdu. belirtilmemiş bir siber güvenlik olayından etkilendi Londra ve Yorkshire’daki tesislerinde “büyük bir teknik kesintiye” neden oldu. Ziyaretçiler için web sitesi, telefon hatları ve Wi-Fi gibi yerinde hizmetler ve elektronik ödemeler felç oldu. Ziyaretçiler o zamandan bu yana kapsamlı dijital kataloğa erişim yok Daha; hediyelik eşya dükkanı açık kalabilmek için nakit ödemeye geçmek zorunda kaldı. Artık kütüphane şunu doğruladı: Fidye yazılımı saldırısına atfedilen arıza dır-dir. Rhysida olarak bilinen bir fidye yazılımı çetesi, siber saldırının sorumluluğunu üstlendi ve Britanya Kütüphanesi’ni ortadan kaldırmakla tehdit etti çalınan veriler fidye ödenmezse yayınlanacak. British Library: Fidye yazılımı saldırısı nedeniyle bir hafta süren kesinti

sloganı altında “Değişen çağda dijital dönüşüm” o çağırıyor Federal Hükümet Dijital Zirvesi Thüringen şehri Jena’da 1.000’den fazla katılımcı ve konuşmacı. Toplantıya Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck (Yeşiller), Dijital Bakan Volker Wissing (FDP) ve Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke (Yeşiller) de katılıyor. Şansölye Olaf Scholz bu salı Jena’ya gelecek. Dijitalleşme için bir tane daha Ancak önemli bir bakan kayıp. İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD) dijital zirveye vakit bulamadı. İlk gün neler oldu, burayı oku. Federal Hükümetin Dijital Zirvesi: Değişen çağda dijitalleşme

Ayrıca önemli:

• Berlin hükümeti koalisyonu, şehirlerinin manyetik kaldırma trenine sahip olması gerektiğine karar verdi. Bu metrodan daha ucuz. Berlin manyetik kaldırma treni planlıyor

(akın)

Haberin Sonu