Öğretmen sıkıntısı: Saxony-Anhalt sizi sanal hızlı buluşmaya davet ediyor

Aramizda

Aktif Üye

1. Öğretmen sıkıntısı: Saxony-Anhalt sizi sanal hızlı buluşmaya davet ediyor

Öğretmen açığı Milli Eğitim Bakanı’nda yeni reklam stratejilerine de yol açıyor. Saksonya-Anhalt Eğitim Bakanlığı, Federal İstihdam Bürosu ile birlikte, potansiyel yan adayları “sanal hızlı flört”e davet ediyor.

yoğun arama

dpa’nın bildirdiği gibi, Eğitim Bakanı Eva Feußner (CDU) Perşembe günü şunları söyledi: “Yeni yılda, Saksonya-Anhalt’taki öğrencilerin ve kendi hayatlarını zenginleştirmek isteyen insanları da yoğun bir şekilde arıyoruz. öğretmenlik mesleği” .

Yanal girişler, ülkedeki okullar için büyük bir avantajdır. “Saxony-Anhalt’ın tüm bölgelerinde kişiye özel iş teklifleri sunabilirsiniz”.

Hızlı buluşmanın 12 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Etkinlikte, yan adayların hangi kriterlere göre seçildiği de dahil olmak üzere öğretmenlik mesleğine erişim seçenekleri açıklanacak. Kayıtlar şu e-posta adresi altında mümkün olmalıdır: [email protected]. “Dünyanın Kurtarıcısı” sloganı altındaki kampanya web sitesi, Saksonya-Anhalt’taki öğretmenlik mesleği hakkında daha fazla bilgi sunmaktadır.

Büyüyen öğretmen açığı

Diğer birçok federal eyalette olduğu gibi Saksonya-Anhalt’ta da ciddi bir öğretmen sıkıntısı var. Eğitim Bakanlığı’na göre, sözde öğretim kapsamı son zamanlarda yüzde 92 idi ve bu nedenle her zamankinden daha düşüktü. Ancak koalisyon anlaşmasına göre başarısızlıkların yeterince telafi edilebilmesi için derslerin yüzde 103’ünün verilmesi amaçlanıyor.

2022 yazında Eğitim Bakanları Konferansı (KMK), federal eyaletlerin büyük bir öğretmen sıkıntısı yaşayabileceğini vurguladı. Buna karşı koymak için artan teknoloji kullanımı da tartışıldı. Örneğin Thüringen’in Eğitim Bakanı Helmut Holter (Die Linke), okullarda özel öğretmen eksikliğinin olduğu yerlerde hibrit öğretim sunmayı düşünüyor.

“Başını belaya sokma”

Yeni yılın başında, Baden-Württemberg’deki VBE öğretmen derneği de öğretmenlerin eğitiminde daha fazla taviz verilmesi gerektiğini ilan etti. Ve eğer bu yüksek kaliteli bir şekilde yapılacaksa, yan katılımcılara da öğretmenler odasına girme fırsatı verilmelidir. Devlet ve (VBE)’nin yeni seçilen yeni ulusal başkanı Gerhard Brand, “Maalesef yalnızca tam eğitimli öğretmenlerle öğretimi güvence altına alabileceğimiz fikrine veda etmek önemlidir.” Öğrencilerin ayrıca, öğretmen eğitimi kursundan ayrılmalarını önlemek için daha fazla desteğe ihtiyaçları olacaktır.

Yan tırmanıcılar kullanılarak “insanlar nispeten hızlı bir şekilde okula getirilebilir”, ancak bu mesleğe adalet sağlamaz. “Ama tehlikeli durum göz önüne alındığında, gölgelerin üzerinden atlamalıyız. Arabayı yulaf lapasına sürmek istemiyorsak, başka türlü işe yaramaz.”

Yerinde hızlı flört

Bir süredir Saksonya-Anhalt’ın bazı bölgelerinde öğretmenlik mesleği için hızlı buluşma etkinlikleri var. Özellikle kırsal bölgelerdeki okullar bu şekilde öğretmen arıyor. Daha önceki etkinlikler şu ana kadar ilgili okullarda yerinde gerçekleştirildi.

(kbe)

Haberin Sonu