İzmirim Kart ESHOT Bakiye Sorgulama, Yükleme Nasıl Yapılır?

ahmetbeyler

Yeni Üye
Eskiden süreksiz kartlarla ya da nakit parayla kullandığımız ulaşım araçları için artık hangi kentte olursak olalım o kente mahsus bir ulaşım kartına gereksinimimiz var. Türkiye’nin her yerin geçerli olacak ortak bir ulaşım kartı haberleri de var ancak şimdilik İzmir’de yaşayanlar ya da kenti ziyaret edenler ulaşım araçlarını kullanmak için İzmirim kart isimli bir ulaşım kartına sahip olmalı ve bu karta makul ölçüde para yüklemelidirler.

İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama, yükleme ve başka süreçlerin tamamı hem bu hizmetin internet sitesi üzerinden birebir vakitte ESHOT taşınabilir uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Aslında online alışveriş yapmak üzere pek kolay bir süreç lakin birinci kere yapacak olanlar için kimi noktalar biraz baş karıştırıcı olabilir. Gelin İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama, yükleme süreci nasıl yapılır adım adım tüm bilgileriyla nazaranlim.

Hiç bilmeyenler için, İzmirim kart nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmetleri ve ESHOT Genel Müdürlüğü’ne bağlı ulaşım araçlarını kullanmanız için gerekli ulaşım kartı İzmirim kart olarak isimlendirilir. Daha evvel bu karttan almadıysanız müracaat merkezlerinden edinebilirsiniz ya da bireye özel öğrenci, öğretmen ve gibisi kartları almak istiyorsanız buradaki irtibat üzerinden de müracaat yapabilirsiniz.

İzmirim kart nerelerde kullanılır?

İzmirim kart ile İzmir Büyükşehir Belediyesine ve ESHOT Genel Müdürlüğü’ne bağlı otobüs, metro, İZBAN, vapur, teleferik, BİSİM, otopark, Sasalı, tuvalet ve buz pisti üzere hizmetleri kullanabilirsiniz. Devir dönem İzmirim kart kullanım alanlarında kimi kısıtlamalar yaşanabilir.

İzmirim kart online süreçler ve ESHOT taşınabilir uygulaması:

İzmirim kart ile ilgili süreçlerinizi müracaat merkezlerinden ve dolum bayilerinden yapabildiğiniz üzere İzmirim kart online süreçler internet sitesi üzerinden ve Android ya daiOS taşınabilir cihazlarınıza App Store ve Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz ESHOT taşınabilir uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama, öğrenme nasıl yapılır?

• Adım #1: Buradaki temas üzerinden İzmirim kart online süreçler sayfasını açın.
  • Adım #2: İzmirim Kart Bakiye Sorgulama yazısına tıklayın.
  • Adım #3: Akıllı kart numarasını girin.
  • Adım #4: Ekranda görülen güvenlik kodunu girin.
İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama süreci için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Aynı süreci ESHOT taşınabilir uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Eğer İzmirim kart online süreçler sayfasına üye olursanız her seferinde kart numarası girmeden hayli daha süratli bir biçimde İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama süreci yapmanız mümkün.

İzmirim kart ESHOT bakiye yükleme nasıl yapılır?

• Adım #1: İzmirim kart online süreçler sayfasını açın.
  • Adım #2: İzmirim Kart – TL Yükleme yazısına tıklayın.
  • Adım #3: Akıllı kart numarasını girin.
  • Adım #4: Ekranda görülen güvenlik kodunu girin.
  • Adım #5: Ödeme sisteminizi girin.
İzmirim kart ESHOT bakiye yükleme süreci için yukarıdaki adımları izlemeniz kâfi. Aynı süreci ESHOT taşınabilir uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Şayet İzmirim kart online süreçler sayfasına üye olursanız her seferinde kart numarası ve ödeme usulü girmeden hayli daha süratli bir biçimde İzmirim kart ESHOT bakiye yükleme süreci yapmanız mümkün.

İzmirim kart online süreç sayfası üzerinden yapacağınız bakiye yüklemeleri, ödemeden yaklaşık bir saat daha sonra kartınıza yansıyacaktır. Bu süreç sırasında üç boyutlu Secure güvenlik sistemine sahip kredi kartı ya da banka kartları üzerinden en az 1 TL, en çok 300 TL yükleme yapabilirsiniz.

İzmirim kart ESHOT bakiye için otomatik yükleme talimatı verme süreci:

• Adım #2: Üyelik formunu doldurarak sisteme üye olun.
  • Adım #3: Kart Ekle butonu üzerinden İzmirim kartınızı sisteme kaydedin.
  • Adım #4: Talimat ekle butonuna tıklayın.
  • Adım #5: Kredi kartı ya da banka kartı ayrıntılarınızı Masterpass sistemine kaydedin.
  • Adım #6: Otomatik yükleme talimatı oluşturun.
İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama ve yükleme süreçleriyle uğraşıp durmak istemiyorsanız üstteki adımları uygulayarak otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. bu biçimdece kart bakiyeniz belirlediğiniz ölçünün altına düştüğü vakit otomatik olarak yükleme yapılacak ve siz de uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

İzmirim kart online süreçlere nasıl üye olunur?

• Adım #2: Üye olmak için tıklayınız butonuna tıklayın.
  • Adım #3: TC kimlik numaranızı girin.
  • Adım #4: Ad ve soyadınızı girin.
  • Adım #5: Doğum tarihinizi girin.
  • Adım #6: Cep telefonu ve e-posta adresi ayrıntılarınızı girin.
  • Adım #7: Bir şifre belirleyin.
  • Adım #8: Ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girin.
  • Adım #9: SMS ile gelen doğrulama kodunu girin.
  • Adım #10: İşlem tamam.
İzmirim kart online süreçler sayfasına üye olmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Paylaştığınız ayrıntıların hakikat ve yeni olduğundan emin olun. sonrasındasında sisteme giriş yapınca İzmirim kart numaranızı ve kredi kartı ya da banka kartı numaranızı kaydederek hayli daha süratli süreç yapabilirsiniz.

İzmirim kart online süreçler ve ESHOT taşınabilir uygulaması üzerinden neler yapılabilir?

• İzmirim kartınıza kredi kartınız ya da banka kartınız ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz.
  • İzmirim kart kullanım bilgilerinızı nazaranbilirsiniz.
  • İzmirim kart dolum bilgilerinızı nazaranbilirsiniz.
  • Hemşehri bağlantı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz durağa otobüs gelmedilk evvel ikaz alabilirsiniz.
  • Hatlar ve duraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.
İzmir ulaşım kartı olan İzmirim kart ESHOT bakiye sorgulama, yükleme nasıl yapılır sorularını yanıtlayarak hem bu kart tıpkı vakitte online süreçler sistemi hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Süreçler sırasında rastgele bir sorun yaşarsanız online süreçler dayanak sayfası ile irtibata geçebilirsiniz.