İbrahim Üzülmez imzayı attı

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig gruplarından Eyüpspor, teknik yönetici İbrahim Üzülmez ile kontrat imzaladı.
Kulüp binasında gerçekleştirilen imza merasiminde Eyüpspor Lider Vekili Fatih Kulaksız ile İbrahim Üzülmez, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Ligde olağan dönemin bitimine 2 hafta kala birinci 6 kadro içinde yer alarak play-off’a kalmak istediklerini belirten Kulaksız, “Bu süreçte yeni bir sayfa açmamız gerekiyordu. Çalışabileceğimiz en hakikat ismin İbrahim Üzülmez olduğuna karar verdik. Yaptığımız toplantıda hocamız da grubu tanıdığını ve bu işi başarabileceğini tabir etti. Konuştuk ve anlaştık. İnşallah Eyüpspor’u daha uygun yerlere taşıyacağız. Güzel olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.
“İşimiz hayli kolay değil”
Eyüpspor ile anlaşmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren İbrahim Üzülmez, “Hedeflerimiz var. Bu doğrultuda Eyüpspor’un teklifini kabul ettik. Bizlere inandılar ve güvendiler. İşimiz epey kolay değil. Her girdiğimiz işte çaba ederek başardık. Burada da başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” diye görüş belirtti.
1. Lig’de 2017-2018 döneminde Çaykur Rizespor ile şampiyonluk yaşadığını hatırlatan 48 yaşındaki çalıştırıcı, “Ligi tanıdığımı düşünüyorum. Zorlukların da neler olduğunu biliyorum. Eyüpspor’la hoş bir final yaşamak istiyoruz. Az konuşacağız, fazlaca çalışacağız. Bu topluluğun geçmişi de epeyce büyük. Biz de bu tarihi, hoş bir final yaparak perçinlemek istiyoruz. Kenetlenmemiz lazım. Bu güzide kulübü gayelere götürmek istiyoruz. İyi olsun.” değerlendirmesinde bulundu.
Play-off’a kalarak Spor Toto Üstün Lig’e yükseleceklerine inandığına vurgu yapan İbrahim Üzülmez, şunları kaydetti:
“Şansımızı yüksek görüyorum. Saha ortasında yapmamız gereken dokunuşlar var. Grubun potansiyeli olduğuna inanıyorum. Grubu mental olarak ayağa kaldırmamız gerekiyor. Birtakım oyuncuların kalitelerinin hayli azını alana yansıttığını düşünüyorum. Bu ligde gayret etmezseniz başarılı olma bahtınız fazlaca güç. Kalite olarak öndeyiz ancak oyun ve sonuç olarak istikrarı yakalayamadık. Amacımız şampiyonluk. Lakin kimsenin bizi çabucak şampiyon yapmayacağını da biliyorum. Şampiyonluğa giden yollar dikenli yollardır. O yollarda bizi paçamızdan çekmek isteyenler olacaktır. Yeni şampiyonluklar yaşamak istiyoruz. Eyüpspor’la en uygun biçimde sinerjiyi yakalayarak maksada varmak istiyoruz.”