Frana Sr 325, Giani: “Alternatif yollar yaratmamız gerekiyor. Bölge bunun bir parçası olmaya hazır”

Aslıhan2312

Co-Admin
“325 numaralı bölgesel yola alternatif bir yol sistemi oluşturmanın zamanının geldiğine inanıyorum. Uygulanacak müdahaleyi değerlendirmek üzere Hükümetle masaya oturmaya hazırız. Bu arada yapay bir tünelin tasarımı üzerinde çalışıyoruz: Müdahalenin maliyeti yaklaşık 7 milyon euro, bu da Bölge tarafından karşılanacak.” Vernio, Vaiano ve Cantagallo ve Prato eyaletinin bir temsili.

Giani, “Le Coste bölgesini vuran toprak kayması, ekonomik ve sosyal açıdan olumsuz etkilerle trafiği kesintiye uğratıyor” dedi. Şu an için alternatif tek yönlü bir sistemle yeniden açılmasını, bir şeridin heyelan unsurlarını içerecek şekilde kullanılmasını ve diğer şeridin heyelan unsurlarına öncelik verilmesini içeren alternatif bir yol sisteminin belirlenmesi ve müdahaleler üzerinde mutabakata vardık. ticari trafik. Bu üç gün içinde gerçekleşmelidir.”

“Durumu görünce, Le Coste bölgesinde 470 metre uzunluğunda heyelanın etkisini içeren yapay bir tünelin tasarımı konusunda anlaşmaya varma taahhüdünde bulundum. Müdahalenin maliyetinin 7 milyon dolar civarında olması beklenirken, diğer kurumların teklifte bulunmaması durumunda Bölge, vadinin ekonomik ve sosyal hareketlilik ihtiyaçları için gerekli müdahaleden sorumlu olacak. Bu, Bölge için büyük bir taahhüt ve bir sonraki bütçe değişikliğinde bunu halledeceğiz, çünkü hükümete yapılan çağrılara cevap verilmediği ve Belediyeler ve İl için yük çok ağır olduğu için bu gerekli.”

Başkan daha sonra gelecek perspektifiyle ilgili olarak şunları ekledi: “Yaşananlar, vadinin 325 numaralı bölgesel yola alternatif güzergahlar hazırlaması ve belirlemesi için bir uyarı olmalı. Bu alternatif güzergahların iki hipotezle bir fizibilite çalışmasıyla analiz edilmesi gerekecek: bir bağlantı Briglia'dan Figline di Prato'ya giden tünelde veya bunun yerine Vaiano'dan Barberino del Mugello'ya doğru.Yol seçildikten sonra hükümetten Eyalet ile Toskana Bölgesi arasında yüzde elli finansman isteyeceğim ve bunun için müsait olduğumu ifade ediyorum. Uzun vadeli mantık şu olacak: Ya şimdi ayrılırız ya da 325 numaralı yol yeniden heyelan durumuna düştüğünde şikayet etmeyelim.”