Elon Musk Adeta ‘Sığıntı Gibi’ Yaşadığını Açıkladı

ahmetbeyler

Yeni Üye
250 milyar doları aşkın servetiyle dünyanın en güçlü insanı olan Elon Musk, enteresan hayat stili ve kişiliğiyle de daima gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda eski sevgilisi Grimes’ın ‘yoksulluk hududunun altında’ yaşadığını söylemiş olduği Elon Musk, bugün yeni bir açıklamayla daha gündeme geldi.

TED bünyesinde Chris Anderson’ın görüntüsüne konuk olan Elon Musk, şu anda rastgele bir konuta sahip olmadığını deklare etti. Rastgele bir yata da sahip olmayan yahut tatil de yapmayan Musk, konaklama muhtaçlığını nasıl giderdiğini de şöyle paylaştı:

Tüm meskenlerini satan Elon Musk, arkadaşlarında kalıyor…

“Şu anda bir yerim bile yok, resmen arkadaşlarımın meskeninde kalıyorum. Tesla’nın mühendisliğinin birçoklarının bulunduğu Bay Area’ya seyahat edersem, arkadaşlarımın boş yatak odaları içinde dönerim.”

şahsi uçağını daha fazla çalışmak için avantaj olarak görüyor

Elon Musk, Anderson’ın biroldukca insanın gelir eşitsizliği niçiniyle milyarderler konusunda şikâyetçi olduğu yorumunu da şöyle cevapladı:

“Tabii ki şahsi tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım fazlaca problemli olurdu, lakin durum bu biçimde değil. şahsi tüketimim yüksek değil de değil. Yani, tek istisna uçak, fakat şayet uçağı kullanmazsam çalışmak için daha az saatim olur.”

Elon Musk, Mayıs 2020’de sahip olduğu tüm konutları satma ve hiç bir konuta sahip olmamaya karar verdiğini açıklamıştı. Ağustos 2021’de Insider tarafınca paylaşılan bilgiler, Elon Musk’ın 50 bin dolar kıymetinde küçük bir prefabrik konutta yaşadığını ortaya koymuştu.