DHL, yeni teslimatlar için kullanışlı bağlantılar istemiyor

Aramizda

Aktif Üye
Bir DHL paketini kabul etmiyorsanız, genellikle paketi kendiniz bir şubeden veya bir Paketleme istasyonundan almanız veya yeni bir teslimat talebinde bulunmanız gerekir. Bu az bilinen seçenek, tüm gönderi türleri için mevcut değildir, ancak basit bir web formu aracılığıyla çalışır. Bir uygulamanın yüklenmesi gerekli değildir. Gerçek bir avantaj, çünkü bazı parsel istasyonları yalnızca uygulama ve Bluetooth aracılığıyla açılabilir ve veri trafiğini müşterinin akıllı telefonu aracılığıyla yönetebilir. Digitalcourage derneği DHL’e bunun için bir Big Brother ödülü verdi.

İnternet sıcak BT haberleri ve bayat Pr0n ile dolu. Arada her zaman /dev/null için fazla iyi olan değerli taşlar vardır.

Pratik yeniden teslimat için formları bulmayı kolaylaştırmak için Digitalcourage ayrıca neustellen.de web sitesini kurmuştur. Prosedür burada kısaca açıklandı ve doğrudan formlara bağlandı. Bu “World Wide Web”in avantajlarından biri de bu, bilmelisiniz: İçeriğe, hatta başka birinin içeriğine bile doğrudan bağlantı verebilirsiniz. Bu, kullanıcı dostu bir içerik ağı oluşturur.

Ancak, Deutsche Post DHL Group’un içeriğinden veya en azından yeniden teslim formlarından değil. URL’yi değiştirdiler ve doğrudan gezinemezler. Bunu deneyen herkes, neustellen.de’deki bağlantıları işe yaramaz hale getiren genel bir yardım sayfasına yönlendirilir.

Testlerimiz, dhl.de’nin tarayıcı tarafından iletilen yönlendirme başlığını analiz ettiğini göstermektedir. Nereden geldiğinizi gösterir. Formları www.dhl.de’den bir bağlantı aracılığıyla çağırırsanız (veya en azından bunu yönlendirme başlığında belirtirseniz) başarılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Öte yandan, yönlendiren eksikse veya başka bir alana atıfta bulunuyorsa, genel yardım sayfasına yönlendirilirsiniz. Oradan, onları bulursanız tekrar tıklamanız gerekir. Uzun bir süre çeşitli yardım bölümlerine tıkladık ve doğru URL’yi bilmemize rağmen hiçbir şey bulamadık.

Deutsche Post DHL Group’a bu davranışın amacının ne olduğunu sorduk ve bir yanıt aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz. Bu arada, örneğin DHL.de’de arama yaparak formları bulabilirsiniz, neustellen.de bunun nasıl yapılacağını açıklıyor.

c't Magazine'den daha fazlası

c't Magazine'den daha fazlası

(syt)

Haberin Sonu