Cuma: OpenAI siber güvenliği güçlendiriyor, platform sorumluluğu mahkemede başarısız oluyor

Aramizda

Aktif Üye
Eski ABD Generali Paul Nakasone neredeyse altı yıl boyunca NSA'ya başkanlık etti, ancak Şubat 2024'ün başlarında ABD dış istihbarat servisinden ayrıldı. Şu anda OpenAI Yönetim Kurulu üyesidir ve AI şirketinde siber güvenlikle ilgilenecektir. hem yapay zeka geliştirme hem de dış saldırılara karşı koruma açısından. Almanya'da, Yahudi karşıtı komisyon üyesi Blume'a yönelik iftira niteliğindeki tweetlerin bildirilmesi, platformun sorumluluğu açısından yeterince spesifik değil. Bu karar, daha önceki bir kararı bozan Frankfurt Yüksek Bölge Mahkemesi tarafından verildi. Bu nedenle, Ağ Yaptırım Yasasına dayanan raporlama formları pratikte işe yaramaz. Elon Musk, X platformunun içeriğine ilişkin sorumluluğun yanı sıra, 2018'de kendisine vaat edilen milyar dolarlık Tesla hisse paketini hâlâ umut edebilir. Ancak henüz hedefine ulaşamadı. Tesla ayrıca şirket merkezinin Delaware'den Teksas'a taşınmasıyla ilgili başka bir davayı da savuşturmak zorunda; bu da artık karara bağlandı – en önemli haberlere kısa bir genel bakış.

Reklamcılık

OpenAI yeni bir üyesi var Yönetim Kurulu Paul Miki Nakasone emekli bir ABD Ordusu generalidir ve daha önce Ulusal Güvenlik Ajansı NSA BaşkanıABD'nin en büyük yabancı istihbarat teşkilatı. OpenAI'de başlangıçta rapor verecek Güvenlik Komitesi ve Yönetim Kuruluna atanacaktır. Güvenlikle ilgili öneriler AI şirketinin projelerinde ve operasyonlarında. OpenAI, Nakasone'un yönetim kuruluna eklenmesini şu şekilde gerekçelendiriyor: artan güvenlik gereksinimleriYapay zeka eğitimi için süper bilgisayarların korunmasından, yapay zeka modellerinin ağırlıklandırılmasında güvenlik konularına kadar: NSA'nın eski başkanı ve eski general, OpenAI'nin yönetim kurulunun bir parçası oldu.

Frankfurt am Main Yüksek Bölge Mahkemesi şaşırtıcı bir şekilde alt mahkemenin kararını bozdu: Baden-Württemberg Eyalet Hükümeti Komiserinin Prosedürü aykırı antisemitizm ve Yahudi yaşamı için Michael Blume Platform X'e karşıEskiden Twitter'dı, ikinci derece mahkemesi jürisi platformun argümanını çok önemli bir noktada takip ediyordu. Ağ Yaptırım Yasasına dayanan raporlama formları etkisizdir. Blume X'i aldı çünkü birkaç tweet ihtiyati tedbir için, şirketin ilk olarak Şikayete rağmen silmedim: Antisemitizm Komiseri, Frankfurt Yüksek Bölge Mahkemesinde X'e karşı açılan davayı kaybetti.

Bu, Twitter alıcısı ve X liderinin bir gün içindeki ikinci zaferi çünkü Tesla hissedarları yine bir Dev paylaşım paketi değerinde birkaç düzine milyar ABD doları şirket patronu için Elon Musk Başlangıçta 2018 yılında onaylanan tazminat planı, bazı yatırımcıların açtığı davanın ardından Ocak ayında iptal edildi. ABD mahkemesi tarafından bozuldu Yeni oylama, Musk'un hisse paketini otomatik olarak alacağı anlamına gelmiyor. Ama o şansını artırır Hissedarlar ayrıca kayıtlı hisselerin korunması yönünde oy kullandı. Tesla genel merkezi ABD eyaletinden Delaware'dan Teksas'ya ancak bazı hissedarlar da buna karşı yasal yollara başvuruyor: Tesla hissedarları Musk'a yine büyük bir hisse paketi veriyor.

Önerilen editoryal içerik

Onayınız doğrultusunda harici bir anket (Opinary GmbH) buraya yüklenecektir.

Anketleri her zaman yükle

Anketi şimdi indirin

Sürüm serisinde henüz bir geçiş yok: Yenilenen sürüm openSUSE Atılımı 15.6 Önceki versiyondan bir yıl sonra, uzun zamandır kanıtlanmış RPM temeli Çekirdek, masaüstü ortamı Gnome ve ses sunucusu Pipewire gibi temel bileşenlerde büyük sürüm atlamaları yapıldı, ancak temel yeniden yapılanma “değişmez” bir sisteme doğru Konteyner otur, en azından hala bir yıl uzakta. openSUSE Leap 15.6 paket tabanını SUSE ile paylaşıyor Linux Kurumsal 15 Hizmet Paketi 6Halen sürüm adayı olarak mevcut olan, profesyonel desteğe sahip kurumsal sürüm: paradigma değişiminden önceki son sürüm olan openSUSE Leap 15.6 yayınlandı.

Şu anda kimliği belirsiz saldırganlar şunları başardı: Google akıllı telefonlar the Piksel serisi Bunu önlemek için üretici Güvenlik güncellemeleri Google'ın Pixel cihazları için aylık yama gününün yanı sıra sunduğu. Sahipler Yamaları hızlı bir şekilde yükleyinGoogle'a göre, bir kanıt var açıklık (CVE-2024-32896 “yüksek”) sınırlı bir ölçüde ve kasıtlı olarak istismar Daha fazla bilgi şu anda mevcut değil, ancak hatanın Firmware Saldırganlar bu güvenlik açığından başarıyla yararlanırlarsa aşağıdaki sorunlarla karşı karşıya kalırlar: daha yüksek haklar ve bunu daha sonraki saldırılar için bir başlangıç noktası olarak kullanabilir: Saldırganlar cihazlara saldırdığı için Google Pixel için ekstra güvenlik güncellemeleri.

Yorum meselesi buluşuyor şifre! Mevcut bölümde, veri koruma podcast'i yok yeni muadili üzerinde HaberlergüvenlikKonuklar, “Passwort” podcast'inin iki sunucusudur. Doğal olarak bu sefer konu GDPR'nin yorumlanmasından çok somut BT güvenlik sorunlarıhangi kullanıcılar veya şirketler Veri sızıntısı Bu yüzden tartışıyoruz Bir öğrenme platformuna zorla girme zayıf yönetici şifresi nedeniyle. Ayrıca nasıl olduğunu da açıklıyoruz Kullanıcı adı-şifre kombinasyonları çalındı ve her bireyin bu konuda neler yapabileceği. Ayrıca kaliteye ve etkiye de değer veriyoruz. Sızıntı kontrolörleri “Pwned oldum mu” gibi. Onlara güvenebilir misin? Bunlar Yorum Vakası 111'in konularıdır: Veri sızıntılarını önleyin!

Ayrıca önemli:

(fds)

Haberin Sonu