Çaykur Rizespor, Harika Lig maksadına kilitlendi

Bardakci

Yeni Üye
Spor Toto 1. Lig’in 23. haftasında 4 Şubat Cumartesi günü Yeni Malatyaspor’u ağırlayacak Çaykur Rizespor’da futbolculardan Oğuz Ceylan, dönem sonunda Harika Lig’e çıkacaklarına inandığını söylemiş oldu.
Oğuz Ceylan, yeşil-mavili grubun Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idmandan evvel basın mensuplarına, Antalya kampında gruba katıldığını hatırlattı.
Takımda arkadaşlık ortamı olduğunu belirten 32 yaşındaki futbolcu, “Beni de epey âlâ karşıladılar. İnanılmaz bir ortamımız var. Şampiyon olmama üzere bir ihtimal düşünemiyorum. Herkes fazlaca özveriyle çalışıyor. İnanıyorum ki dönem sonunda gülen taraf biz olacağız.” dedi.
Oğuz Ceylan, Yeni Malatyaspor maçının güç geçeceğine işaret ederek, “Eyüpspor galibiyetiyle geliyorlar. Bizim bundan daha sonra hiç bir maçı telafi edecek vaktimiz yok. Kalan maçlarımızı epey âlâ geçireceğimizi düşünüyorum. Biz her maça final gözüyle bakıyoruz.” diye konuştu.
Transfer sürecine ait ise tecrübeli savunma oyuncusu, şu değerlendirmede bulundu:
“Sezona MKE Ankaragücü’nde başladım. Devre içinde menajerim Çaykur Rizespor’un benimle ilgilendiğini söylemiş oldu. Benim de Çaykur Rizespor’da 11 yıl evvel yarım kalan bir öyküm vardı. Çok gelmek istedim. İdare de transferi tamamladı. Yeterli ki gelmişim. Daha evvel Beşiktaş’tan kiralık olarak gelmiştim. İşler istediğimiz üzere gitmedi. 11 yıl daha sonra yenidendan bu anı yaşamak ve bu grupta şampiyonluğa oynamak, insan ister istemez etkileniyor. Buraya geldiğimde hiç oynamamıştım. O yüzden içimde kalan bir heves vardı. Artık şampiyonluğa gidiyoruz. Dönem sonunda bunu kazanacağımızı düşünüyorum.”