Çarşamba: Amazon’un Marketplace’i vaat ediyor, Microsoft’un Apple için macOS yardımı

Aramizda

Aktif Üye
Amazon, AB’ye perakendeci verilerinin artık tabu olduğunu vaat ediyor, ancak artık gerçek. Prime’ın gevşetilmesi ve Buy Box’ta sadece beş yıl yerine yedi yıl için değişiklikler de var. Bu, Amazon aleyhindeki iki AB rekabet hukuku davasını sonuçlandırır. Bu arada, Apple ve Microsoft arasında yalnızca rekabet yok çünkü Microsoft, Apple’a macOS’un bekçisini geliştirmesinde yardımcı oldu. Bunun amacı, kötü amaçlı yazılımların Apple sistemlerine yayılmasını önlemektir, ancak tersine çevrilebilir. Microsoft’un uyarısının ardından Apple, en önemli mesajlara kısa bir genel bakış sunan bir güvenlik düzeltme ekini hızla kullanıma sundu.

Amazon ikili bir işlevi vardır: perakendeci olarak web sitesinde ürün satar ve aynı zamanda Marketplace adlı çevrimiçi pazar yeri, diğer satıcıların mallarını doğrudan Amazon müşterilerine satabilmelerini sağlar. Bu çıkar çatışmalarına yol açar, çünkü bazı tüccarlar aldatılmış hissediyor, teklifleri vurgulanmıyorsa ve Amazon satıcı verilerini kendi amaçları için kullanıyorsa. AB’nin karşısında Amazon artık iyi davranış taahhüdünde bulundu: Amazon, AB’ye bağımsız satıcılara daha iyi davranma sözü veriyor.

Büyük şirketler arasında da bazen bir kenara itilen rekabet vardır. Yani vardı MicrosoftApple önemli birinde güvenlik özelliği destekler. Mac os işletim sistemi birini kullanır bekçikoşmak kötü amaçlı yazılım indirilen yazılımı kontrol ederek. Ancak, güvenlik araştırmacıları ve saldırganlar bu korumayı aşmanın yollarını bulmaya devam ediyor. Bu içerir Microsoft güvenlik araştırmacılarıbu yöntemlerden birini Apple’a gösteren ve onlardan biri olan güvenlik yaması neden oldu: Microsoft, Apple’ın macOS’un Gatekeeper’ını iyileştirmesine yardımcı oldu.

güvenlik sorunları son zamanlarda da birlikte Eufys güvenlik kameraları ve akıllı kapı zilleri olmuş. Şimdi Çinli şirket tavır aldı. Bir özür üzerine İstenmeden kameraları buluta gönderin ve web üzerinden erişilebilir çapa kızı Eufy’nin onsuz yapamadığı şey. Bunun yerine bazı süreçler açıklanmış ve ayrıntılar iyileştirilmiştir. yani yapabilir Güvenlik kameralarından canlı yayınlar artık yalnızca Eufy web sitesinde oturum açıldıktan sonra görüntülenebilir: Anker, Eufy’nin kameralarıyla ilgili güvenlik sorunları olduğunu kabul ediyor, ancak çok az açıklıyor.

Elon Musk Bir ABD medya raporuna göre, bir süredir bir tane bulmaya çalışıyor yeni twitter patronu. the Bir halef ara bu nedenle, Musk’ın kendisi istifasıyla ilgili anketi başlatmadan önce zaten başlamıştı. Musk, Twitter kullanıcılarının Pazar’dan Pazartesi’ye oy kullanıp kullanmadığını sordu. Çevrimiçi ağdaki üst konumları temizleyin meli. Ankete katılanların neredeyse yüzde 58’i istifasını lehinde konuştu. Teknoloji milyarderi daha önce sonuca boyun eğeceğine söz vermişti. Ancak şu ana kadar bunu özellikle ele almadı: Elon Musk bir süredir yeni bir Twitter patronu arıyordu.

Federal Mesleki Eğitim Enstitüsü BIBB, Eğitim pazarı 2022 analiz edildi ve bulgular kısaca özetlendi: biraz dinamik önceki yıla kıyasla. Çünkü yeni akdedilen ikili eğitim sözleşmelerinin sayısı 2021’e kıyasla yalnızca yüzde 0,4 arttı. Ancak, vasıflı işçi açığının olduğu zamanlarda eğitimdeki her artış olumlu bir sinyaldir. BT çıraklığında BT uzmanı bir tane bile var temizle artı Yüzde 10,5, BT personeli eksikliğine ilişkin sürekli şikayetler göz önüne alındığında iyi haber: Uzman BT eğitim sözleşmelerinin sayısı önemli ölçüde artıyor.

Ayrıca önemli:

(fds)

Haberin Sonu